HPI Racing FLUX MMH-4000KV Brushless Motor – High-Performance Power System
In stock
Quantity
SKU: HPI112850 Category: Brand:
Description
The MMH-4000KV is great for all kinds of 1/10th scale vehicles:
buggies
touring cars
scalers
drifters
Mini racers
crawlers
desert buggies
vintage touring cars
stadium trucks
short course trucks
desert trucks
4000kV Sensorless Brushless 4-Pole 1/10th Scale Motor
3.2mm Shaft
4mm bullet connectors